۱۴۰۱ پنج شنبه ۱۳ بهمن
اطلاعیه مهم شماره 2 دانشگاه اصفهان
با توجه به القای شایعات، انتشار اخبار نادرست و تحریف یک طرفه وقایع اخیر در دانشگاه ها توسط چند کانال تلگرامی متعلق به فرقه تروریستی منافقین، دانشگاهیان در فتنه تهییج سازماندهی شده این فرقه قرار نگیرند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه،طی چند هفته گذشته، فرقه تروریستی منافقین با صدور فراخوان های مکرر در شبکه های اجتماعی به ویژه کانال های تلگرامی در راستای هدایت و شرکت در تجمع های غیرقانونی، قصد برهم زدن امنیت، آرامش و اخلال در فرایند آموزش و پژوهشی دانشگاه را داشته و دارند.
بدین منظور دانشجویان فرهیخته و اساتید عزیز و یاوران محترم علمی دانشگاه اصفهان،ضمن تاکید برهوشیاری کامل، از انتشار اخبار نادرست پرهیز کرده و با مراقبت از تنویر افکار، وقایع را از مراجع رسمی مورد وثوق در دانشگاه رصد نمایند.
لازم به توضیح است این شبکه های اجتماعی با فرافکنی و سو استفاده از عدم آگاهی دانشجویان و انتشار شایعات و اخبار غیر صحیح، متأسفانه منجر به حوادث تلخی در روز سه شنبه مورخ 24 آبان ماه در دانشگاه اصفهان شده اند.
براساس اخبار رسیده، در پی فراخوان اعلامی شبکه تلگرامی موصوف، علیرغم تذکر نیروهای حفاظت فیزیکی دانشگاه به دانشجویان اصرار کننده برای به تعطیل کشاندن کلاسها، حدود 30 نفر دانشجویان با بی فایده بودن و عدم همراهی سایر دانشجویان عزیز و تدبیر و درایت اساتید محترم، طی تجمع غیر قانونی جنب ساختمان دانشکده شیمی و عدم اعتنا به تاکید نیروهای حفاظت فیزیکی دانشگاه با اقدام به شعار دادن و حرکت های خلاف شأن و عرف دانشگاه به سمت درب اصلی دانشگاه حرکت نمودند که به منظور پیشگیری از هرگونه رخدادی، تا سه راه زبان، این دانشجویان توسط انتظامات مشایعت شده اند.
در این مسیر با اختلال ایجاد شده برای تردد اتوبوس ها و خودرو ها، جمع مورد اشاره، توسط انتظامات به سمت پشت ایستگاه اتوبوس هدایت شده اند که چند تن از دانشجویان به نشانه اعتراض به نیروی حفاظت فیزیکی دانشگاه حمله ور شده و باعث زمین خوردن و آسیب جدی (شکستگی) از دو ناحیه بدن ایشان شدند.
در ادامه این رفتارهای خلاف شأن و عرف محیط فرهنگی و علمی دانشگاه، دانشجویان فوق با پرخاشگری و زدن سیلی به صورت یکی دیگر از نیروهای انتظامات و نیز توهین و فحاشی های خارج از منزلت دانشگاه توسط سایرین، عده ای از آنها با پرتاب کوله پشتی های خود به سر و صورت نیروهای انتظامات، باعث تشنج و از کنترل خارج شدن اوضاع شدند.
بر اساس اخبار اعلامی؛ روایت های یک طرفه و تحریفی منتشر شده در فضای مجازی از این اتفاق، بیشتر فضاسازی و برای سو استفاده از افکار دانشگاهیان بوده و باتوجه بررسی های به عمل آمده اصرار عده ای قلیل بر ادامه اقدامات غیر قانونی و بهم زدن فضای آرام ایجاد شده در سه هفته گذشته، با هدایت و فراخوان چند کانال تلگرامی متعلق به فرقه تروریستی منافقین صورت می گیرد.
خوشبختانه قاطبه دانشجویان فهیم دانشگاه از پشت پرده کانال های سازماندهی شده برای جنگ ترکیبی علیه مردم و به اغتشاش کشیدن محیط دانشگاه ها توسط فرقه تروریستی رجوی، آگاه بوده و با رعایت قوانین و حرمت جایگاه علمی و فرهنگی دانشگاه، در دام این فتنه گران گرفتار نخواهند شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، علیرغم آسیب ها و جراحات وارده به نیروهای انتظامات و خسارات وارده به اموال و تاسیسات دانشگاه طی چند هفته اخیر، تاکید می گردد دانشجویان گرامی از حضور در فراخوان ها و تجمعات درون و برون دانشگاه این شبکه های ضد ایرانی خودداری و همچنان با همکاری و همراهی مدیریت دانشگاه، همچنان شاهد برقراری آرامش و اجرای منظم فرآیندهای اداری، آموزشی و پژوهشی در دانشگاه باشیم.
 
روابط عمومی دانشگاه اصفهان
~~~~~✦✦✦~~~~~
دانشگاه اصفهان
جامعه محور. تمدن ساز
تاریخ:
1401/08/27
تعداد بازدید:
1520
دانشگاه اصفهان
آدرس: اصفهان، میدان آزادی، دانشگاه اصفهان
کدپستی: 8174673441
تلفن: 2640-03137932128 تلفکس: 03136687396
Powered by DorsaPortal