درباره گروه علوم گياهي و جانوري

گروه زیست شناسی گیاهی و جانوری از جمله قدیمی ترین گروه های دانشگاه اصفهان می باشد . سابقه تشکیل این گروه به حضور اعضاهئیت علمی رشته زیست شناسی گیاهی و زیست شناسی جانوری در حدود سال های 1345 باز میگردد. اولین دوره پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد علوم گیاهی در سال 1363 شروع شد و سپس رشته علوم جانوری در سال های بعد اقدام به پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد نمود. اولین دوره پذیرش دانشجو در مقطع دکتری نیز در رشته علوم گیاهی صورت گرفت.

در حال حاضر در این گروه در مقطع کارشناسی دو رشته زیست شناسی گیاهی و زیست نشاسی جانوری، در مقطع کارشناسی ارشد رشته های فیزیولوژی گیاهی، سیستماتیک گیاهی، فیزیولوژی جانوری، سیستمالتیک جانوری و زیست شناسی تکوینی جانوری و در مقطع دکتری نیز 3 رشته سیستماتیک گیاهی، فیزیولوژی گیاهی و زیست شناسی سلولی-تکوینی فعال دارد.

بخش علوم جانوری بر اساس تفاهم نامه منعقد شده بین دانشگاه اصفهان و موسسه رویان اصفهان همکاری علمی شایسته ای با این موسسه دارد و بطور مشترک در سال های اخیر اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع دکتری در گرایش تکوین نموده است.

این گروه با داشتن اساتید با تجربه و ازمایشگاه های مناسب و امکاناتی چون هرباریوم، موزه جانورشناسی، لانه پرندگان و لانه حیوانات آزمایشگاهی و با داشتن روابط مناسب برون دانشگاهی و بین المللی جهت مشارکت در طرح های ملی و بین المللی و همکاری با موسسات دولتی و غیر دولتی آمادگی دارد.

تاریخ به روز رسانی:
1398/08/04
تعداد بازدید:
384
دانشگاه اصفهان
آدرس: اصفهان، میدان آزادی، دانشگاه اصفهان، دانشکده علوم وفناوری های زیستی
کدپستی: .....................
E-mail: Info@ui.ac.ir | Admission.ui.ac.ir
تلفن: 2640-37932128 تلفکس: 36687396
Powered by DorsaPortal