۱۳۹۹ سه شنبه ۱۱ آذر
درباره دفتر پذيرش دانشجويان
2-پذیرش دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج کشور
به منظور بازگشت دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور که با مشکلات مختلف مواجه شده اند و به منظور جلوگیری از خروج ارز از کشور، دانشگاه اصفهان اقدام به پذیرش و انتقال دانشجویان ایرانی واجد شرایط شاغل به تحصیل در دانشگاه های معتبر دنیا می نماید.
این دانشجویان به دو دسته تقسیم می شوند:
الف-دانشجوی ایرانی شاغل به تحصیل در خارج کشور:
به دانشجوی ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور گفته می شود که به دلایلی متقاضی انتقال و ادامه تحصیل در دانشگاه های داخل کشور می شود و هزینه های آموزشی و غیر آموزشی خود را بر اساس شرایط اعلام شده از سوی دانشگاه شخصا" پرداخت می نماید.
ب- مامور:
به کارمند رسمی دولت، عضو هیات علمی و دانشجوی بورسیه که از طرف وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری، سازمان های مستقل دولتی و نهادهای عمومی غیر دولتی مربوط؛ با حکم رسمی که به ترتیب جهت ماموریت محوله، فرصت مطالعاتی و تحصیل به خارج از کشور اعزام شده است، مامور گفته می شود.

3-پذیرش متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور
در راستای نیل به اهداف بلند مدت چشم انداز علمی کشور و بهره گیری از ذخائر علمی متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور، دانشگاه اصفهان با همکاری بنیاد ملی نخبگان و دفتر امور بین‌الملل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اقدام به تأسیس پایگاه تخصصی همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور نموده است. این طرح به منظور انتقال دانش، تجربه و ایده های فناورانه به کشور با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بنیاد ملی نخبگان‌ و مراکز پژوهشی برگزیده کشور (پایگاه‌های تخصصی همکار) در حوزه‌های منتخب اجرا می‌گردد تا در قالب حمایت از انجام دوره های علمی و تحقیقاتی همچون پسا دکتری، فرصت مطالعاتی، برگزاری سخنرانی ها و کارگاه های تخصصی و ... به ارتباط موثر با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور می پردازد.
تاریخ به روز رسانی:
1398/04/17
تعداد بازدید:
1193
دانشگاه اصفهان
آدرس: اصفهان، میدان آزادی، دانشگاه اصفهان، حوزه معاونت آموزشی، دفتر پذیرش دانشجویان بین المللی 
کدپستی: 8174673441
تلفن: 37932297-031
Powered by DorsaPortal