تماس با مسئولینارتباط با ماعضویت و ورود اعضاعضویت و ورود اعضانقشه سایتنقشه سایتاعضا هیئت علمیاعضا هیئت علمیدانشجویاندانشجویانصفحه اصلی
En/Ar
 
جستجو:
مرکز رشد و کارآفرینی
height=25
1395/11/24 تاریخ:
"برخي نكات در مورد كار آفرين شدن" "برخي نكات در مورد كار آفرين شدن"

"برخي نكات در مورد كار آفرين شدن"

دانشگاه مي‌تواند زمينه‌ساز تربيت كارآفرينان موفق باشد و دانشجويان مي‌توانند با انجام اقداماتي اين روحيه را در خود پرورش دهند.

در ديدگاه عوام دانشگاه بهترين مكان براي پرورش توانايي‌هاي فردي در جهت استخدام است اما هدف اصلي دانشگاهها بايد تربيت كارآفريناني باشد كه خودشان ديگران را استخدام مي‌كنند.در اين بين، دانشجويان نيز بايد براي تبديل شدن به كارآفريناني موفق، تلاش كنند

1- به مطالعه و دانش تئوري اكتفا نكنيد

وقتي وارد دانشگاه مي‌شويد فرصت‌ها و منابعي در اختيار شما قرار مي‌گيرد كه با آنها مي‌توانيد آينده خود را بسازيد و نبايد به راحتي آنها را از دست بدهيد.

اين موضوع را در نظر داشته باشيد كه براي كارآفريني دانستن اصول اوليه امور مالي و حسابداري ابدا كافي نيست و شما بايد افراد و روحيات آنها را به خوبي بشناسيد و به همين دليل شايد بايد در علوم انساني نيز سررشته داشته باشيد.

براي تبديل شدن به يك مدير موفق، صرفا مطالعه كتاب‌هاي مربوط به مديريت كسب‌وكار كافي نيست و اين صرفا قدم اول شماست.

2- ارتباط موثر را بياموزيد

توانايي شما در ارائه كردن درست قابليت‌ها و توانايي‌هايتان و ايجاد ارتباط موثر با افراد شاه‌كليد موفقيت شما محسوب مي‌شود. شما در طول دوران فعاليت‌تان با افراد زيادي به صورت خصوصي و عمومي ملاقات خواهيد داشت و در صورتي كه توانايي برقراري ارتباط با افراد را نداشته باشيد آينده خوبي در انتظار كسب‌وكارتان نخواهد بود. اين موضوع را فراموش نكنيد كه گسترش كسب‌وكارتان به توانايي شما در اين زمينه برمي‌گردد.

3- همه جا به دنبال يادگيري باشيد

در دوران دانشگاه، بخش زيادي از مواردي كه ياد مي‌گيريد در خارج كلاس به شما آموزش داده مي‌شود. از آزمايشگاه‌ها، امكانات جانبي، پروژه‌هاي اساتيد و فرصت‌هاي مطالعاتي حداكثر استفاده را ببريد تا بتوانيد تجربه كار عملي نيز داشته باشيد. اين فضاها به شما ديد خوبي در رابطه با دنياي واقعي مي‌دهند پس به هيچ عنوان از درگير كار عملي شدن نترسيد.

77 تعداد بازدید:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal