تماس با مسئولینارتباط با ماعضویت و ورود اعضاعضویت و ورود اعضانقشه سایتنقشه سایتاعضا هیئت علمی1دانشجویان2صفحه اصلی
En/Ar
 
جستجو:
مدیریت امور فناوری، مرکز رشد و کارآفرینی
خبر
ايران به عنوان دبيرخانه دائمي المپياد بين‌المللي نانو انتخاب شد
شرح

ايران به عنوان دبيرخانه دائمي المپياد بين‌المللي نانو انتخاب شد

 

در حاشيه نشست مجمع آسيايي نانوفناوري (Asia Nano Forum) در شهر توكيوي ژاپن، تفاهم‌نامه بين‌المللي در خصوص برگزاري اولين المپياد دانشجويي نانو به امضاي طرفين رسيد. در جريان امضاي اين تفاهم‌نامه، نمايندگاني از سازمان‌هاي مرتبط در ايران، روسيه، كره‌جنوبي و تايوان حضور داشتند و براي شركت در المپياد به صورت رسمي اعلام آمادگي كردند. طبق اين تفاهم‌نامه، اولين المپياد بين‌المللي دانشجويي نانو در آبان‌ماه 96 در شهر تهران برگزار خواهد شد.

به گزارش مركز روابط عمومي و اطلاع رساني معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، به دنبال برگزاري اولين فروم بين‌المللي المپياد نانو مورخ 28 ارديبهشت‌ماه 1395 با حضور كشورهاي كره‌جنوبي، روسيه، تايوان، تايلند، مالزي و قزاقستان در ايران، مذاكراتي در خصوص برگزاري اولين المپياد بين‌المللي دانشجويي نانو صورت گرفت.

 

با توجه به تصميمات اخذ شده، آيين‌نامه و تفاهم‌نامه مربوطه در ايران نگارش شد و پس از چندين بار بحث و بررسي غيرحضوري با كشورهاي ذي‌صلاح به فرمت نهايي در آمد. تفاهم‌نامه نهايي مورخ 27 بهمن‌ماه 1395 در شهر توكيوي ژاپن و در حاشيه نشست مجمع آسيايي نانوفناوري (ANF) به امضاي نمايندگان سازمان‌هاي متولي در روسيه، تايوان، كره‌جنوبي و ايران رسيد.

با امضاي اين تفاهم‌نامه، كشورها حضور خود را در اولين المپياد بين‌المللي دانشجويي نانو به صورت رسمي اعلام كردند. در ساير بندهاي اين تفاهم‌نامه به موارد زير اشاره شده است:

 با توجه به تجربه 7 ساله ايران در برگزاري اين دست رقابت‌ها در سطح ملي، اولين المپياد بين‌المللي نانو در آبان‌ماه 13966 درايران، شهر تهران به مدت 7 تا 10 روز برگزار خوهد شد.

 امضاكنندگان اين تفاهم‌نامه به عنوان بنيان‌گذاران المپياد انتخاب گرديدند و كميته راهبردي المپياد را به عنوان بالاترين مرجع ذي‌صلاح تشكيل خواهند داد.

 المپياد بين‌المللي نانو هر ساله در يكي از كشورهاي امضاكننده به صورت چرخشي برگزار خواهد شد.

 ايران به عنوان دبيرخانه دائمي المپياد تعيين گرديد و مسئوليت نظارت بر اجراي المپياد در كشورهاي برگزاركننده را بر عهده خواهد داشت.

نماينده ايران از ستاد توسعه فناوري نانو معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري (INIC) ، از كشور روسيه نمايندگاني از روس‌نانو (RusNanoo) و دانشگاه دولتي مسكو (Moscow State University)، نماينده كشور كره‌جنوبي از انجمن تحقيقات نانوفناوري كره (KoNTRS) و نماينده تايوان از موسسه فيزيك سينيكا (Institute of Physics, Academia Sinicaa) در جريان امضاي تفاهم‌نامه حضور داشتند. لازم به ذكر است كه كشورهاي علاقه‌مند ديگري نيز براي شركت در المپياد اعلام آمادگي كرده‌اند و در حال طي كردن مراحل اداري براي اعلام آمادگي رسمي هستند.

المپياد بين‌المللي نانو با رويكرد حل مسائل فناورانه و علمي براي بكارگيري نخبگان جوان پايه‌ريزي شده است. از جمله ساير اهداف المپياد مي‌توان به ايجاد انگيزه ميان دانشجويان براي درك عميق‌تر علم و فناوري نانو و كسب مهارت‌هاي لازم براي حل چالش‌هاي صنعتي؛ ارتقاء دانش و مهارت شركت‌كنندگان در زمينه‌نوآوري و تجاري‌سازي؛ تقويت روحيه كار تيمي در ميان شركت‌كنندگان؛ شناخت و حمايت از استعدادهاي موجود در جهان در زمينه علم و فناوري نانو و نيز زمينه‌سازي جهت توسعه همكاري‌هاي علمي-فناورانه در ميان محققان و فناوران جوان اشاره كرد.

30 تعداد بازديد
ايران به عنوان دبيرخانه دائمي المپياد بين‌المللي نانو انتخاب شد در حاشيه نشست مجمع آسيايي نانوفناوري (Asia Nano Forum) در شهر توكيوي ژاپن، تفاهم‌نامه بين‌المللي در خصوص برگزاري اولين المپياد دانشجويي نانو به امضاي طرفين رسيد. در جريان امضاي اين تفاهم‌نامه، نمايندگاني از سازمان‌هاي مرتبط در ايران، روسيه، كره‌جنوبي و تايوان حضور داشتند و براي شركت در المپياد به صورت رسمي اعلام آمادگي كردند. طبق اين تفاهم‌نامه، اولين المپياد بين‌المللي دانشجويي نانو در آبان‌ماه 96 در شهر تهران برگزار خواهد شد. خلاصه
پست الكترونيكي
نويسنده
ايران به عنوان دبيرخانه دائمي المپياد بين‌المللي نانو انتخاب شد فايل
منبع
1395/12/10 تاريخ
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal