ورود اعضا|نقشه سایت|پست الکتونیک|خانه
العربیهFrançaiseEnglish
 
۱۳۹۸ چهارشنبه ۵ تير
.
رشد يازده و 23 درصدي دواطلبان كنكور سراسري 97
1397/04/03 تاریخ:

 


رئيس ستاد آزمون هاي اصفهان در جلسه هماهنگي برگزاري آزمون كنكور سراسري 97 از رشد يازده و 23درصدي تعداد داوطلبان كنكور سراسري خبر داد.

به گزارش وب سايت خبريuinews دكتر محمد رضا ايرواني در جلسه هماهنگي برگزاري آزمون كنكور سراسري 97 اظهار داشت: در سال جاري از تعداد 1216560 داوطلب شركت كننده در كشور ،74 هزار و 370 داوطلب از استان اصفهان در اين آزمون شركت كرده اند كه رقم كل، افزايش رشد 11 و 23 درصدي در كل كشور را نشان مي دهد.

بنا به گزارش مذكور رئيس ستاد آزمون هاي اصفهان در ادامه افزود:   از اين تعداد داوطلب 46 هزار و 85 داوطلب زن (62 درصد) و 28 هزار و 285 داوطلب مرد (38 درصد) هستند
تعداد داوطلبان زن در آزمون سراسري ورود به دانشگاه ها در سال گذشته در استان اصفهان 62.2 درصد از كل داوطلبان و تعداد داوطلبان مرد 37.8 درصد را شامل مي شد.
دكتر محمد رضا ايرواني تصريح نمود: امسال در مجموع يك ميليون و 216 هزار و 560 كارت حضور در جلسه آزمون سراسري در كشور صادر شده كه نسبت به سال گذشته حدود 11.23 درصد افزايش يافته است.

وي بيشترين تعداد داوطلبان كنكور كشور را در گروه علوم تجربي (63.5 درصد) اعلام كرد و گفت: در استان اصفهان نيز بيشترين تعداد داوطلبان (نزديك به 33 هزار نفر) در اين گروه هستند.
وي تعداد داوطلبان آزمون سراسري ورود به دانشگاه ها در استان اصفهان در گروه علوم رياضي را 12 هزار و 144 نفر، در گروه علوم انساني را 12 هزار و 291 نفر، در گروه هنر را هفت هزار و 116 نفر و در گروه زبان هاي خارجي 9 هزار و 898 نفر اعلام كرد.

دكتر ايرواني با بيان اينكه آزمون سراسري ورود به دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي روزهاي پنجشنبه و جمعه هفتم و هشتم تير برگزار مي شود، اظهار كرد: اين آزمون در 36 حوزه امتحاني در 26 شهرستان استان اصفهان برگزار خواهد شد.

وي با اشاره به اينكه حدود نيمي از داوطلبان استان اصفهان در كلانشهر اصفهان به حوزه هاي امتحاني خواهند رفت، گفت: حدود 36 هزار تن از داوطلبان در پنج حوزه اصلي آموزش و پرورش اصفهان، آموزشكده شهيد مهاجر و دانشگاه هاي اصفهان، صنعتي اصفهان و شهيد اشرفي اصفهان حضور خواهند يافت.

وي خاطرنشان كرد: در هر يك از شهرستان هاي خميني شهر، شاهين شهر و ميمه، لنجان و نجف آباد نيز 2 حوزه امتحاني و در ساير شهرستان ها هركدام يك حوزه امتحاني فعال است.
دكتر ايرواني افزود: بيشترين تعداد داوطلبان آزمون سراسري امسال ( 18 هزار داوطلب) در استان اصفهان به دانشگاه اصفهان مي آيند به همين دليل تامين امنيت و ترافيك اين مكان از اهميت زيادي برخوردارست.

وي با اشاره به همكاري ارگان هايي مانند نيروي انتظامي، اتوبوسراني، اورژانس، آتش نشاني و شركت هاي آب و برق براي برگزاري آزمون سراسري تصريح كرد: تلاش مي كنيم تا در رايزني با شهرداري اصفهان امكان استفاده از قطار شهري براي روز جمعه نيز فراهم شود.

رئيس ستاد آزمون هاي استان اصفهان تاكيد كرد: داوطلبان بايد كارت ملي يا شناسنامه عكس و كارت حضور در جلسه آزمون را همراه خود داشته باشند و از آوردن گوشي تلفن همراه، كيف و ماشين حساب خودداري كنند.

وي خاطرنشان كرد: امكان استفاده از اتوبوس براي تردد به سمت حوزه هاي امتحاني به ويژه براي دانشگاه هاي اصفهان و صنعتي اصفهان فراهم شده و از داوطلبان مي خواهيم تا حد امكان از وسائل نقليه عمومي استفاده كنند.

وي با اشاره به اينكه بيشتر داوطلبان با همراهان خود به محل حوزه امتحاني مي آيند، تصريح كرد: اين موضوع مسائل زيادي مانند ترافيك سنگين، جاي پاركينگ و ارائه خدمات عمومي به آنها را بهمراه دارد.

دكتر ايرواني با بيان اينكه توزيع كارت ورود به جلسه از طريق سايت سازمان سنجش از امروز يكشنبه سوم تير آغاز شده است، خاطرنشان كرد: داوطلبان مي توانند از روز سه شنبه پنجم تير به باجه هاي رفع نقص در دانشگاه اصفهان مراجعه كنند

بر اساس آمار منتشر شده از داوطلبان آزمون سراسري ورود به دانشگاه ها در استان اصفهان، بيشترين داوطلبان مربوط به گروه علوم تجربي ( حدود 32 هزار داوطلب) هستند كه تعداد آنها نسبت به سال گذشته 12.7 درصد افزايش يافته است.

تعداد داوطلبان گروه علوم انساني نيز 6.33 درصد، گروه هنر 20.9 درصد و زبان هاي خارجي 15.94 درصد افزايش يافته است.

از طرفي تعداد داوطلبان گروه رياضي (حدود 12 هزار داوطلب) در استان اصفهان نسبت به سال گذشته 3.6 درصد كاهش يافته است.

آزمون عمومي و اختصاصي داوطلبان ورود به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي كشور روزهاي هفتم و هشتم تير امسال در 467 حوزه امتحاني در 369 شهر كشور برگزار خواهد شد

گفتني است در اين جلسه مقرر شد نيروي انتظامي و پليس راهور از ساعت 5:30 صبح پنجشنبه تا پايان آزمون نوبت هاي عصر روز جمعه 7و8 تير ماه تمهيدات لازم در خصوص تامين امنيت و كنترل ترافيكي و عدم پارك خودرو در محدوده مسير حوزه هاي امتحاني به خصوص حوزه هاي امتحاني دانشگاه اصفهان و دانشكده فني شهيد مهاجر را به عمل آورند. همچنين با عنايت به مسير هاي مشترك عبور و مرور داوطلبان حوزه هاي امتحاني دانشگاه اصفهان،دانشگاه غير انتفاعي شهيد اشرفي اصفهاني،دانشكده فني شهيد مهاجرو تعدادزيادي از مدارس در محدوده خيابان هزار جريب،بلوار دانشگاه، ميدان آزادي و صفه پيش بيني و تمهيدات لازم در مسير هاي ياد شده به عمل آيد. همچنين به منظور تامين برق شهرستان،پيش بيني و تمهيدات لازم در خصوص عدم قطعي برق در حوزه هاي امتحاني در دستور كار قرار گرفت. در ادامه رئيس ستاد آزمون ها خواستار استقرار اكيپ هاي سيار اورژانس در محل هاي برگزاري آزمون شد.

همچنين در اين جلسه اعلام گرديد كه در فلكه دانشگاه صنعتي، پيش بيني و تمهيدات لازم در خصوص مباحث ترافيكي و عبور و مرور داوطلبان و تامين وسايل نقليه عمومي انجام گيرد. همچنين ساير سازمان ها مانند آتش نشاني، فرمانداري و اتوبوسراني نيز وظايف محوله را مرور و تمهيدات لازم در خصوص برگزاري مطلوب آزمون سراسري به عمل آمد.   

 
44 تعداد بازدید:
RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
كليه حقوق وب سايت متعلق به پايگاه اطلاع رساني دانشگاه اصفهان مي باشد.
Powered by DorsaPortal