ورود اعضا|نقشه سایت|پست الکتونیک|خانه
العربیهFrançaiseEnglish
 
۱۳۹۸ چهارشنبه ۵ تير
.
ديدار سفير كره جنوبي از دانشگاه اصفهان
1397/04/02 تاریخ:

 


جونگ هيون ريو سفير جديد كره جنوبي در ايران به همراه  سانگ هو اوه دبير اول امور فرهنگي سفارت كره و مدير اجرايي بخش فرهنگي سفارت اين كشور با مسئولين دانشگاه اصفهان ديدار و گفتگو نمودند.

به گزارش وب سايت خبري uinews جونگ هيون ريو سفير جديد كره جنوبي در ايران به همراه  سانگ هو اوه دبير اول امور فرهنگي سفارت كره و مدير اجرايي بخش فرهنگي سفارت اين كشور در محل دفتر همكاري هاي علمي بين المللي حاضر شده و با جمعي از مسئولان دانشگاه اصفهان از جمله  دكتر سيد كميل طيبي مشاور رئيس دانشگاه در امور بين الملل و مدير دفتر همكاري­هاي علمي بين­المللي، دكتر شكريان رئيس دانشكده زبان­هاي خارجي، دكتر اميريوسفي رئيس مركز زبان آموزي به غيرفارسي زبانان، دكتر اسدالهي رئيس دانشكده علوم و مسئولان بين المللي سازي ديدار و گفتگو نمود.

شايان ذكر است، در اين جلسه دكتر طيبي ضمن خوشامدگويي به سفير كره و همراهانشان و پس از معرفي افراد حاضر در جلسه به طور مختصري توضيحاتي را در مورد امكانات و توانمندي هاي دانشگاه اصفهان و برنامه هاي بين­المللي­سازي دانشگاه ارائه داد.

سپس سفير كره جنوبي ضمن ابراز خرسندي از حضور در اصفهان و به ويژه دانشگاه اصفهان اين ملاقات را گامي در جهت همكاري­هاي آتي دانست. وي تأكيد نمود ايران كشور مهم و يكي از شركاي عمده تجاري كره جنوبي به ويژه در زمينه صادرات نفت و گاز به اين كشور است. همچنين كره جنوبي نيز جزء 5 شريك عمده تجاري ايران است، بنابراين همكاري­هاي اقتصادي، سياسي، آموزشي و فرهنگي دو كشور بسيار با اهميت و البته روابط علمي در قالب همكاري هاي دوجانبه ارزشمند است. وي اشاره داشت ظرف 45 روز حضور در ايران به شباهت هاي فرهنگي مردم دو كشور به ويژه اهميت داشتن آموزش فرزندان پي برده است كه سرمايه­گذاري براي آينده است. وي در ادامه بر همكاري با دانشگاه­هاي دو كشور به ويژه دانشگاه اصفهان به عنوان مرجع علمي ارتباط دو كشور تأكيد كرده و حمايت سفارت از اين فرايند را اعلام نمود. ايشان فعال شدن اتاق كره را در دانشگاه اصفهان گام مهمي در توسعه همكاري­هاي دو كشور بويژه در زمينه هاي فرهنگي و علمي دانست.

در ادامه حاضرين به طرح پيشنهادات متعددي درخصوص همكاري هاي دوجانبه بين دانشگاه ها و مراكز علمي دوكشور پرداخته و لزوم حمايت سفارت كره جنوبي را خواستار شدند.

 

 

57 تعداد بازدید:
RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
كليه حقوق وب سايت متعلق به پايگاه اطلاع رساني دانشگاه اصفهان مي باشد.
Powered by DorsaPortal