ورود اعضا|نقشه سایت|پست الکتونیک|خانه
العربیهFrançaiseEnglish
 
۱۳۹۸ چهارشنبه ۵ تير
.
اظهار نظر مجري ديدار اعضاي هيات علمي دانشگاه ها با مقام معظم رهبري
1397/03/22 تاریخ:


دكتر هوشنگ طالبي رئيس دانشگاه اصفهان به عنوان مجري برنامه ديدار اساتيد و اعضاي هيات علمي دانشگاه ها با مقام معظم رهبري، در گفتگوي اختصاصي با واحد خبر روابط عمومي دانشگاه اظهار داشت:

اعضاي هيات علمي و پژوهشگران دانشگاه ها و مراكز علمي عصر روز يكشنبه 20 خرداد ماه سال جاري، با مقام معظم رهبري ديدار و گفتگو نمودند. وي در ادامه افزود: در اين ديدار، 13تن از اساتيد دانشگاه مسائل مبتلابه دانشگاه ها و مراكز علمي را در حضور مقام معظم رهبري ارائه و همچنين مقام معظم رهبري مطالبي مهمي را براي پيشبرد امور دانشگاهي براي اعضاي هيات علمي و مسئولين ايراد فرمودند.

دكتر طالبي در ادامه بيانات خود در خصوص مسائل مطروحه از سوي اعضاي هيات علمي دانشگاه ها و مراكز علمي اظهار داشت: اساتيدي كه براي ارائه مسائل دانشگاه ها انتخاب شده بودند اولا" از زير نظام هاي متفاوت آموزشي وزارت علوم تحقيقات و فناوري و وزارت بهداشت و همچنين دانشگاه آزاد انتخاب شده بودند كه از تنوع تخصص هاي مختلف نيز برخوردار بودند. اين موجب شد كه با بيان مطالب از زاويه ديد تخصصي اين اساتيد مسائل متنوعي مطرح شود.

وي افزود در اين زمينه اساتيد علوم انساني در بخش هاي اقتصادي كشور، پيشنهاداتي را ارائه نمودند. اساتيدي از علوم سياسي نيز به برخي از مسائل سياسي ايران و جهان اشاراتي داشتند. همچنين اساتيدي از حوزه علوم مهندسي فعاليت هاي آموزشي و پژوهشي به خصوص كاربرد علم در جامعه را مورد بحث قرار دادند از جمله مسائل هوا فضا و محيط زيست اشاره داشتند. اساتيد حوزه علوم پزشكي نيز پيشرفت هاي اين حوزه و گردشگري و سلامت پرشكي را مورد بحث و گفتگو قرار دادند.

رئيس دانشگاه اصفهان در ادامه تصريح نمود: در اين ديدار مقام معظم رهبري با تبيين سه ضرورت اساسي در دانشگاه ها مبني بر درگير شدن با مسائل و چالش هاي كشور، تربيت فرهنگي،اخلاقي و هويتي دانشجويان وصيروريت و ضرورت تحول دائمي و مستمر در محيط دانشگاه بر حل و فصل عالمانه مسائل و مشكلات كشور بر مبناي عقلانيت تاكيد و استفاده از توانايي ها و ظرفيت هاي دانشگاه ها و اساتيد و دستان مستعد و توانا جوانان پرتلاش و پر انگيزه در اين مسير را بسيار مهم ارزيابي نمودند.

 

 دكتر طالبي در ادامه افزود: در اين مراسم مقام معظم رهبري درباره مصاديق عيني ضرورت تحول در دانشگاه ها اظهار داشتند: هدفمند كردن تحقيقات مهم است و پژوهش ها بايد با دو هدف اساسي : تامين نيازها و حل مسائل كشور و رسيدن به اوج و مرجعيت علمي و حضور در جمع سرآمدان جهاني علم صورت پذيرد. مقام معظم رهبري همچنين خاطر نشان كردند: موضوع مقاله محوري، موافقان و مخالفاني دارد البته مقالاتي كه باعث گسترش مرزهاي دانش شده و در نظام علمي مورد استناد قرار گيرد براي كشور آبرويي است اما نبايد صرفا براي مسير ارتقاي علمي، استادان، مورد استفاده قرار گيرد.

دكتر طالبي در ادامه افزود: مقام معظم رهبري بر منتشر شدن فعاليت هاي علمي صورت گرفته و همچنين بر اين مهم كه اساتيد در كلاس هاي درس، دانشجو را نسبت به آينده اميدوار و خوش بين نمايند تاكيد نمودند.

گفتني است دكتر هوشنگ طالبي رئيس دانشگاه اصفهان كه مجري برنامه ديدار اساتيد دانشگاه ها با مقام معظم رهبري بودند در اين خصوص اظهار داشت: اداره اين جلسه از لحاظ رعايت زمان بسيار حائز اهميت بود و مديريت جلسه از لحاظ اين كه هم سخنران بتواند به نحو مطلوب صحبت هاي خود را ارائه و هم اين كه وقت كافي باقي بماند تا از منويات مقام معظم رهبري بهره مند شويم بسيار مهم و ضروري بود. علي رغم تاكيد بر رعايت زمان از سوي سخنرانان، برخي از آنها بيشتر از وقتي كه به آنها اختصاص داده بوديم سخنراني مي نمودند . همچنين براي اينجانب جلوگيري از به هم ريختگي فكري و ذهني سخنران بسيار مهم بود و نگراني از اين كه با توجه به دقت نظر و احترامي كه ايشان براي سخنران در شنيدن مطالبش قائل بودند، احتمال مي دادم تذكر اينجانب يا قطع كردن سخنراني وي باعث آزردگي خاطر مقام معظم رهبري نيز شود، بر پيچيدگي اداره جلسه مي افزود.

رئيس دانشگاه اين تجربه را سخت و در عين حال بسيار خوب ارزيابي نمود و اظهار داشت: خوشبختانه در اين جلسه علاوه بر اين كه تمام سخنرانان در آرامش مطالب خود را مطرح نمودند فرصت بهره مندي از منويات مقام معظم رهبري نيز به نحو مطلوب دست داد.

شايان ذكر است: در ابتداي اين ديدار 13 نفر از اساتيد و اعضاي هيأت هاي علمي حدود دو ساعت به بيان مطالب و دغدغه هاي خود پرداختند و در پايان ديدار، نماز مغرب و عشاء به امامت رهبر انقلاب اسلامي اقامه شد و حاضران، روزه خود را همراه با ايشان افطار كردند.

109 تعداد بازدید:
RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
كليه حقوق وب سايت متعلق به پايگاه اطلاع رساني دانشگاه اصفهان مي باشد.
Powered by DorsaPortal