ورود اعضا|نقشه سایت|پست الکتونیک|خانه
العربیهFrançaiseEnglish
 
۱۳۹۸ سه شنبه ۶ فروردين
.
بين المللي سازي دانشگاه و جذب دانشجويان غير ايراني
1396/12/15 تاریخ:


دكتر طالبي در مراسم جشن ورودي دانشجويان خارجي دانشگاه اصفهان اظهار داشت:جذب دانشجويان غير ايراني در دانشگاه اصفهان يك از محورهاي اصلي بين المللي سازي دانشگاه است.

به گزارش وب سايت خبريuinews دكتر هوشنگ طالبي رئيس دانشگاه اصفهان در مراسم جشن ورودي دانشجويان خارجي كه به همت معاونت آموزشي و تحصيلات تكميلي و دفتر پذيرش دانشجويان غير ايراني، با حضور بيش از 200 نفر از دانشجويان غيرايراني دانشگاه اصفهان در محل مهمانسراي دانشگاه برگزار شد،دانش آموختگان دانشگاه اصفهان را سفيران اين دانشگاه قلمداد نمود.

رئيس دانشگاه اصفهان در ادامه با بيان اهميت بين المللي سازي دانشگاه اظهار داشت:تشكيل شوراي سياستگذاري در امور بين الملل، توجه به استاندارد هاي ملي و بين المللي با تاكيد بر نوآوري و كارآفريني در بازنگري دروس، تدوين روش هاي ارزيابي اثر بخش علم و فناوري بر اساس شاخص هاي ملي و بين المللي، مشاركت فعال در نظام هاي بين المللي رتبه بندي دانشگاه ها و استقرار كميته مرجعيت علمي و تدوين شاخص هاي مرتبط از جمله اقدامات دانشگاه اصفهان براي تطبيق برنامه هاي اين دانشگاه با استاندارد هاي جهاني است.

وي در ادامه ظرفيت سازي براي افزايش جذب دانشجويان غيرايراني به صورت بورسيه و آزاد و تبادل دانشجو در دوره هاي مشترك با دانشگاه هاي همكار براي اخذ مدرك تحصيلي، تقويت جذب استادان و پژوهشگران غير مقيم در ايران به صورت استاد وابسته و انتقال دانش روز و فناوري از طريق سرمايه گذاري مشترك را نيز از اقدامات اخير دانشگاه اصفهان دانست.

دكتر طالبي ضمن ابراز رضايت از حضور دانشجويان فعال و پويا غير ايراني در دانشگاه اصفهان تصريح نمود: دانشجويان غير ايراني مي توانند با مراجعه به دفتر دانشجويان غير ايراني در معاونت آموزشي و تحصيلات تكميلي به طور متمركز از تسهيلات دانشگاه، اعم از خوابگاه،كارت تغذيه و ساير امور رفاهي استفاده نمايندو با تمهيدات جديد، اين دفتر موظف است كه پي گيري هاي لازم جهت سرويس دهي به دانشجويان به بهترين صورت و در كوتاه ترين زمان انجام پدهد و دانشجويان بدون دغدغه بتوانند به تحصيلات خود بپردازند.

 

شايان ذكر است در اين مراسم نمايندگان دانشجويان غير ايراني به معرفي كشورهاي خود پرداختند. همچنين اجراي مولودي خواني به مناسبت ولادت حضرت زهرا(س) توسط يكي از دانشجويان غير ايراني و در ادامه، موسيقي سنتي ايراني، موسيقي ملل، شاهنامه خواني با اجراي ضرب زور خانه و نقالي از جمله برنامه هايي بود كه در اين مراسم اجرا شد.

گفتني است رياست دانشگاه اصفهان هدايايي را به رسم يادبود به دانشجويان غير ايراني شركت كننده در جشن اهدا نمود.

 
 
27 تعداد بازدید:
RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
كليه حقوق وب سايت متعلق به پايگاه اطلاع رساني دانشگاه اصفهان مي باشد.
Powered by DorsaPortal