ورود اعضا|نقشه سایت|پست الکتونیک|خانه
العربیهFrançaiseEnglish
 
۱۳۹۷ جمعه ۴ خرداد
.
همايش ملي نكوداشت پروفسور موسي نقره‌ئيان در دانشگاه اصفهان برگزارشد
1395/11/29 تاریخ:


 چهارمين همايش نكوداشت چهره‌هاي برتر علمي انجمن بلورشناسي و كاني شناسي ايران با تقدير از پروفسور موسي نقره‌ئيان استاد بازنشسته گروه زمين شناسي دانشگاه اصفهان  با حضور مشاور رئيس دانشگاه، رئيس انجمن بلورشناسي و كاني شناسي ايران، نماينده كليمي‌ها در مجلس شوراي اسلامي، سرپرست نهاد مقام معظم رهبري در دانشگاه اصفهان، مدير گروه زمين شناسي دانشگاه اصفهان و جمعي از اساتيد و فرهيختگان 27 بهمن ماه در محل تالار صائب دانشگاه اصفهان برگزار شد.

 

به گزارش وب سايت خبري uinews دكتر محمدرضا ايرواني مشاور رئيس دانشگاه و دبير هيات رئيسه در همايش نكوداشت دكتر نقره ئيان، ضمن تقدير از زحمات ايشان اظهار داشت: نكوداشت عالمان از جايگاه ويژه‌اي برخوردار است و در تمام اديان به بحث علم و دانشمند توجه ويژه‌اي شده است. وي در ادامه با برشمردن ويژگي هاي علمي دكتر نقره ئيان ،ايشان را يكي از تاثير گذار ترين افراد در توسعه زمين شناسي در ايران قلمداد و از زحمات اين استاد فرهيخته تقدير به عمل آورد.

دكتر ايرواني در ادامه بيان كرد: بزرگترين خدمت دانشگاه به جامعه بشري تربيت متخصصاني در حوزه‌هاي مختلف است كه اميدواريم اين مراسم ادامه داشته باشد تا از تمامي بزرگان و اساتيد ديگر گروه‌ها تقدير و تشكر كنيم.

لازم به ذكر است در اين مراسم حجت الاسلام والمسلمين شريف سرپرست نهاد مقام معظم رهبري، ضمن تقدير از زحمات دكتر نقره ئيان اظهار داشت: نبي اكرم(ص) تكريم از استاد و علم را بصورت جدي انجام مي دادند و سفارش مي كردند بقيه نيز انجام دهند. وي در ادامه بيان كرد: تنها چيزي كه از ديدگاه اسلام هيچگونه مرزي ندارد مسئله علم است و اديان الهي چنين روا مي‌دارند كه ايمان بدون علم ارزشي ندارد.

همچنين دكتر اميرحسين كوهساري، رئيس انجمن بلورشناسي و كاني شناسي ايران نيز ضمن تبريك به استاد نقره‌ئيان به خاطر درجه علمي و اخلاق، ادب و رفتار ايشان، اظهار داشت: انجمن بلورشناسي و كاني شناسي ايران در زمينه‌هاي زمين، فيزيك، معدن، متالوژي و دندان پزشكي فعاليت مي‌كند و همايشي به منظور نكوداشت چهره‌هاي برتر علمي در اين زمينه‌ها برگزار مي‌كند كه چهارمين همايش نكوداشت چهره‌هاي برتر علمي به پاس قدرداني از خدمات ارزنده علمي دكتر نقره‌ئيان اختصاص داشت.  

 

در ادامه دكتر سيامك مرصدق، نماينده كليمي‌ها در مجلس شوراي اسلامي، اظهار داشت: در ايران همزيستي و همراهي كه بين اديان مختلف وجود دارد بي نظير است و مثال آن وجود ندارد و دكتر نقره‌ئيان يكي از افتخارات ايران و جامعه كوچك كليمي‌ها مي‌باشند. ايشان در جامعه كليميان در امور خيريه بسيار فعال بودند و با وجود مرتبه علمي خود در اين امر كوتاهي نكردند.

وي به پاس قدرداني از زحمات اين استاد ارجمند گفت: هرساله در سال روز تولد دكتر نقره‌ئيان به بهترين پايان نامه دانشجويان كليمي جايزه‌اي تحت عنوان پروفسور نقره‌ئيان اهدا مي گردد.

شايان ذكر است دكتر موسي نقره‌ئيان در 16 خرداد ماه 1326 هجري شمسي در يك خانواده اصيل كليمي در اصفهان متولد شدند. ايشان پس از گذراندن تحصيلات ابتدايي و متوسطه در شهر اصفهان در رشته‌ي زمين شناسي وارد دانشگاه اصفهان شد. وي بعد از فراغت از تحصيل موفق به دريافت بورس تحصيلي از دانشگاه نانسي وان كشور فرانسه گرديد. دكتر موسي نقره‌ئيان پس از دريافت مدرك كارشناسي ارشد بلافاصله در همان دانشگاه تحصيل در مقطع دكتري پترولوژي را آغار كرد و در سال 1361 موفق به دريافت دانشنامه دكتري از آن دانشگاه شد. پس از بازگشت به ايران در دانشگاه اصفهان به عنوان هيئت علمي مشفول به كار شده و در اين دوره علاوه به تربيت ده ها استاد، دانشيار، استاديار ،پژوهشگر و صدها دانشجو به نگارش ده ها جزوه درسي و طرح‌هاي تحقيقاتي و بيش از 150 مقاله علمي پژوهشي موفق به انجام شد.

گفتني است در پايان اين مراسم هدايايي به پروفسور موسي نقره‌ئيان اهداء و از زحمات اين استاد برجسته تقدير به عمل آمد.

 
 
 
17 تعداد بازدید:
RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
كليه حقوق وب سايت متعلق به پايگاه اطلاع رساني دانشگاه اصفهان مي باشد.
Powered by DorsaPortal