تماس با مسئولینارتباط با ماعضویت و ورود اعضاعضویت و ورود اعضانقشه سایتنقشه سایتاعضا هیئت علمی1دانشجویان2صفحه اصلی
 
جستجو:
header2
تصویر روز
معرفی مرکزheight=25
 

خوشبختانه، دانشجويان نابينا و كم­بينا، پس از پذيرش در دانشگاه، در كلاسهاي عادي شركت مي­كنند، دروس رشته خود مانند ساير دانشجويان را مطالعه كرده و همزمان با سايرين در امتحانات حضور مي­يابند و موظف به انجام كليه تكاليف و وظايف تعيين شده از سوي استادان مربوطه هستند. براي اين كه اين دانشجويان بتوانند در امر تحصيل و پژوهش موفق باشند، لازم است كه امكانات مطالعاتي و تحقيقي برايشان با استفاده از تجهيزات و روشهاي خاص آماده شود. مركز امور نابينايان دانشگاه اصفهان، از واحدهاي تابعه حوزه معاونت دانشجويي و مستقر در دانشكده ادبيات و علوم انساني، به همين منظور تشكيل شده، توسعه يافته و فعاليت مي­كند.

 

اين مؤسسه، تحت نظارت معاونت محترم دانشجويي، توسط آقاي مرتضي هاديان با پست سازماني كارشناس مسئول امور نابينايان و خانم سميه كريمي با پست سازماني كارشناس نابينايان كه هر دو نابينا و داراي مدرك كارشناسي ارشد هستند اداره مي­شود و با همكاري گروهي از دانشجويان بيناي نيكوكار، دلسوز و توانمند در تمام ساعات اداري بطور يكسره پذيراي دانشپژوهان نابينا و كم­بيناي اين دانشگاه است. مهمترين امكانات مركز مورد بحث كه بخش اصلي آن در دانشكده ادبيات مستقر است و شعب آن در خوابگاه شهدا و خوابگاه شهيد فهميده هم راه اندازي شده، عبارتند از :

  • 6    اتاق ضبط كتاب
  • 12  دستگاه رايانه مجهز به نرم افزارهاي گويا و صداساز
  • 1    عدد چاپگر بريل
  • 2    دستگاه اسكنر 
  • 1   عدد چاپگر معمولي
  • 2 دستگاه نمايشگر لمسي بريل
  • وايفاي اختصاصي و شبكه كابلي ويژه با ظرفيت كاربري همزمان حدود 30 دستگاه از امكانات شبكه و اينترنت.
  • كتابخانه گوياي مركز هم نه تنها در اختيار دانشگاهيان نابينا و كم­بيناي دانشگاه اصفهان بوده است بلكه دانشگاهيان نابينا و كم­بيناي سراسر كشور هم مي­توانند از طريق سيستم پست و اينترنت، از آن استفاده كنند.

دانشگاه اصفهان در سال تحصيلي 95-96، داراي 38 دانشجوي نابينا و كم­بيناست. مقطع دكترا 6 نفر. كارشناسي ارشد 7 نفر و كارشناسي 25 نفر. اين دانشجويان در رشته هاي مشاوره، تاريخ، علوم تربيتي، علوم قرآن و حديث، علوم سياسي، برنامه ريزي آموزشي، روانشناسي، زبان انگليسي، عربي، اقتصاد، زبانشناسي، فلسفه و كلام اسلامي، ادبيات فارسي، و حقوق به تحصيل اشتغال دارند.

قابل ذكر است كه علاوه بر حمايتهاي مادي و معنوي حوزه معاونت دانشجويي، دانشكده ادبيات در تأمين نيازها خصوصاً امور فني، تهيه اقلام مصرفي و برگزاري امتحانات عمومي و رفع مشكلات با اين مركز همكاري بي دريغي داشته است كه بر خود واجب مي­دانيم مراتب سپاس اعضاي مركز را به مسئولين محترم ابلاغ كنيم.

 

کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal